Діяння другого помісного собору 7.09.1993


Журнал № I  

 Слухали: Пропозицію головуючого Помісного Собору архієпископа Петра, від імені Архієрейського Собору обрати Святішим Патріархом Київським і всієї України Преосвященного Димитрія, єпископа Переяславського і Січеславського.

Ухвалили: Голосом більшості(240 - за, проти - 2, утрималось –II), обрано Преосвященного Димитрія, єпископа Переяславського і Січеславського, Патріархом Київським і всієї України Української Автокефальної Православної Церкви.  

 Журнал № 2  

 Слухали: Пропозицію Головуючого Помісного Собору архієпископа Львівського і Галицького Петра, про інтронізацію Святішого Патріарха Київського і всієї України Димитрія у Соборі Київської Софії 14.10.1993 р.

Ухвалили: Провести інтронізацію Святішого Патріарха Київського і всієї України Димитрія у Соборі Святої Софії Київської 14.10.1993р.   

 Журнал № 3  

Архієрейський Собор УАПЦ рекомендував внести зміни до Статуту про управління УАПЦ, а саме: - видалити в п.І-3 слова "за її межами в СРСР"; - замінити слово "Намісник" статутовим визначенням "Місцеблюститель" у §§ 2-2, 2-8, 3-3, 4-12; - видалити з § 4-13 слова "На випадок термінової потреби Намісник має право скликання позачергового засідання Синоду єпископів": - видалити з § 6-1-10 слова "на чолі з намісником".

Ухвалили: Рекомендовані Архієрейським Собором УАПЦ зміни до Статуту про Управління УАПЦ у Раді в справах релігій при кабінеті Міністрів України. 

Журнал № 4  

 Слухали: Пропозицію Архієпископського Собору УАПЦ про створення Статутової комісії для підготовки нової редакції Статуту про управління УАПЦерквою.

Ухвалили: П-м Помісним Собором утворено склад статутової комісії, до котрого ввійшли: І. Єпископ Луцький і Волинський Феоктист. 2. Протоієрей Юрій Бойко - канцлер Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви. 3. Протоієрей Андрій Афтанас - клірик Львівсько-Галицької Митрополії. 4. П.Святослав Ярема - парафіянин парафії св.ап. Петра і Павла м.Львів. 5. П.Сергій Головатий - парафіянин парафії Св. укр. мучеників Бориса і Гліба. 6. П.Богдан Рожак - голова Львівського крайового братства св.ап.Андрія Первозванного.  

Журнал № 5. 

 Другий Помісний Собор Української Автокефальної Православної Церкви Заслухав: доповідь клірика Львівсько-Галицької Митрополії протопресвітера Мирослава-Євгена Максимовича про канонізацію представленого до причислення лику українських святих - Іова Княгиницького - ігумена Манявського скиту

Ухвалили: працю протопресвітера Мирослава-Євгена Максимовича по підготовці Іова Княгиницького до канонізації. Прийняли і затвердили канонізаційну комісію в складі: Преос-вященний Петро архієпископ Львівський і Галицький, Преосвященний Ігор єпископ Харківський і Полтавський, протопресвітер Мирослав-Євген Максимович, митрофорний протоієрей Ігор Бурмило, протоієрей Юрій Бойко, протоієрей Андрій Афтанас. Комісії доручено працювати до чергового архієрейського Собору над пошуком і виявленням загиблих за віру Христову від рук безбожницької влади: українських митрополитів, архієпископів, єпископів, священиків і мирян УАПЦ.  

Журнал № 6  

Слухали: Пропозицію головуючого ІІ-го Помісного Собору УАПЦ Преосвященнішого Петра про утворення відділів Київ-ської Патріархії УАПЦ: Видавничого, фінансового та учбового комітету Духовно-богословських шкіл.

Ухвалили: Архієрейському Соборові доручити утворення цих відділів Патріархії та розробити положення про ці відділи відповідно до яких сформувати їхній штат.   

Журнал № 7 

 Слухали: Преосвященного Петра, головуючого ІІ-го Помісного Собору УАПЦ про роботу Патріаршої Канцелярії.

Ухвалили: Виконання функцій Керуючого справами Київської Патріархії покласти на Преосвященного Петра, Архієпископа Львівського і Галицького.  

Київ 7 вересня 1993 р. від Різдва Христового.

Головуючий Собору Архиєпископ Львівський і Галицький Петро