Патріарх Варфоломій закликав світ будувати економіку, орієнтовану на збереження екології


Суспільство не може процвітати, коли страждає довкілля. Людству потрібна економічна система, яка має соціальну орієнтацію та екологічну свідомість.

 

Про це йдеться у зверненні Вселенського Патріарха Варфоломія на “Circle the Med Forum 2021”, який організував Інститут довкілля, EPLO у співпраці з Міністерствами довкілля Греції та Єгипту. Про це повідомляє RISU з посиланням на  Orthodoxtimes.com.

Вселенський Патріарх говорив про провідну роль, яку Православна Церква відіграє протягом 30 років у питаннях природного середовища, організовуючи міжнародні міжконфесійні та міждисциплінарні симпозіуми, а також про синергію, яку вона розвиває у цих питаннях з такими лідерами, як Папа Франциск та архиєпископ Кентерберійський Джастін (Велбі), а також такі установи, як Організація Об’єднаних Націй та Європейський парламент.

Підсумовуючи свій виступ Патріарх заявив: «Для забезпечення сталого майбутнього екологія повинна бути включена в економічну теорію. Якщо ми не зменшимо глобальну економічну нерівність, ми не зможемо зменшити наш негативний вплив на планету та людей. Суспільство не може процвітати, коли страждає довкілля. Нам потрібна економічна система, яка має соціальну орієнтацію та екологічну свідомість”.