Богородичні піснеспіви поєднали митців Львова та Івано-Франківська


28 серпня у день Успіння Пресвятої Богородиці у Львові пройшов IV Фестиваль богородичних піснеспівів "Богородице, Діво, радуйся".

Як традиційно місцем проведення заходу є Успенська ставропігійна церква, громада якої в цей день святкувала храмовий празник. 

Благословив захід митр. прот. Василь Луцишин - ректор Львівської духовної семінарії УАПЦ та Віце-президент Всеукраїнського біблійного товаристів.

Священик привітав присутніх із святом Успіння, а виконавцям побажав гарного виконання піснеспівів.

Цього дня свої пісні дарували львівські колективи: хор "Оранта" Успенської церкви, хор "Ставрос" ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного, хор храму свв. апп. Петра і Павла, академічний склад Львівського муніципального хору "Гомін", Колектив Львівського лялькового театру  "І люди, і ляльки", а також хор Кафедрального Покровського собору Івано-Франківської єпархії УАПЦ.

Провела захід Ксенія Клим, відомий у Львові журналіст, волонтер та парафіянка Успенської церкви.

Цьогорічний захід був присвячений Патріярху Димитрію, 100 річчя від дня народження якого УАПЦ святкує у 2016 р. на офіційному рівні, а сценарій був побудований на цитатах із послань Владики до українського народу.

 "Це вже четвертий фестиваль, який ми проводимо у нашій парафії, запрошуючи гостей із Львова, а також й інших міст. Ще в 1999 році Патріярх Димитрій своїм послання звернувся до українського народу з метою популяризації української духовної пісні. "Слухаючи високомистецькі і високодуховні твори, не одна українська душа, українська людина, в якій ще живуть українські гени - відчує, що крім життя споживача, людина повинна бажати зв'язку з Найвищою Силою, Найвищою і Найчистішою Любов'ю, Найвищим Розумом, Джерелом Краси й Вічного, безсмертного життя. Закликаємо всіх віруючих громадян України старатися про своє добре обличчя перед світом".  Ці слова почули присутні на нашому фестивалі парафіяни і гості старовинної церкви Успення Богородиці. Нашою метою є поширення духовної пісні, популяризація прекрасних колективів, які є в нас у Церкві, а також у Львові" - зазначив голова Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного та голова організаційного комітету даного фестивалю о.д. Юрій Федів.

Спільною молитвою "Боже великий, єдиний" завершився IV Фестиваль "Богородице, Діво, радуйся"