Паломницька подорож до Албанії та Македонії


паломницька подорож до Албанії та Македонії з 28 квітня по 6 травня 2017 р. Б.

Перший день   Мукачеве – Орадя

Збір групи об 11:00 біля автобусу на парковці поряд із Залізничним вокзалом  м. Мукачеве.  12:00 виїзд на кордон. Проходження українсько-румунського кордону.

Переїзд у м. Орядя. Вечірня прогулянка історичною частиною міста. Свого часу воно було другим, після Буди, релігійним та культурним центром. Огляд Орадської фортеці, Православного собору, Римо-католицького костелу і Палацу єпископа.

Нічний переїзд у м. Белград.

Другий день   Белград

Проходження румунсько-сербського кордону. Прибуття до м. Белград.

Оглядова екскурсія м. Белград (з 8:00 до 11:00): Собор свят. Сави Сербського, Соборна церква св. Архангела Михаїла (у якій знаходяться мощі св. князя Стефана Штільяновича 1515 р., частинки мощів свят. Царя Уроша 1355-1371 рр. і св. князя Лазаря 1371-1389 рр.), Церква Різдва Богородиці і каплиця св. Параскеви. Джерело і частинка мощів преп. Параскеви (Петка Сербська).

Вільний час для самостійного огляду міста.

14:00 - виїзд до Македонії. Проходження сербсько-македонського кордону. Переїзд до готелю. Поселення. Ночівля.

Третій день   Скоп'є – Струга – Поградець

Сніданок у готелі. Виселення з готелю. Виїзд.

Відвідування музею Матері Терези у м. Скоп'є. Його місцерозташування вибране недаремно. Саме тут раніше знаходився католицький костел «Святішого Серца Ісуса», в якому охрестили Матір Терезу та де вона прийняла перше причастя. Наразі в цьому музеї зібрані її особисті речі, вервички, нагороди та рукописний молитовник. Щорічно музей приймає до десяти тисяч відвідувачів.

Огляд жіночого монастиря у м. Марков (10 км від Скоп'є). Комплекс монастиря складається з церкви св. Димитрія Солунського, трапезних та монаших келій. Церква св. Димитрія Солунського булла побудована у 1345 р. Пізніше її було реконструйовано королем Марко (на честь якого названий монастир). У 1376 р. церква була розписана фресками, які збереглися до сьогодні, як і оригінальний церковний іконостас.

Переїзд у м. Струга, яке є другим найбільшим містом на узбережжі Охридського озера. Відвідування церкви Пресвятої Богородиці у с. Калишта, в якій зберігається образ Богородиці, відомий як Чорна Богоматір. Ікона володіє цілющою силою. У дворі церкви знаходиться чудодійне джерело св. Петра і Павла. Огляд печерних церков св. Афанасія та св. Архангела Михаїла у с. Радожда.

Виїзд до Албанії. Проходження македонсько-албанського  кордону. Переїзд в м. Поградець, яке розташоване на березі Охридського озера. Поселення у готель. Ночівля.

Четвертий день   Ельбасан – Ляч – Дуррес

Сніданок у готелі. Виселення з готелю. Виїзд.

Переїзд у м. Ельбасан. Відвідування церкви Пресвятої Діви Марії. Особливо цікавим є її внутрішнє оздоблення: іконостас виготовлений місцевими майстрами різьби по дереву, а ікони – роботи Миколи Онуфрі.

Переїзд у м. Ляч. Огляд чудотворного місця в горах, яке відоме з IV ст. н. е. й пов’язане з іменами святих Василія та Антонія. Гора, де зараз розташований монастир св. Антонія є місцем паломництва як католиків, так і православних, а також, як не дивно, мусульман. Збереглася печера, в якій зупинявся для того, щоб помолитися св. Василій та де збереглися відбитки його голови та рук.

 Переїзд у м. Дуррес. Поселення у готель на березі моря. Ночівля.

П’ятий день   Дуррес – Тірана – Арденіца

Сніданок у готелі. Виїзд.

Переїзд до монастиря св. Власія (неподалік м. Дуррес). Ця давня святиня була зруйнована під час політичних подій у 1967 р, окрім того, в повній таємниці від місцевого населення, яке намагалося врятувати монастир. Але і після цієї події віряни продовжували відвідувати це місце, яке відоме безліччю чудес та зцілень. Можлива літургія.

Переїзд до м. Тірана – столиці Албанії. Відвідування Кафедрального собору Воскресіння Христового (відкритий 24 червня 2012 р.)

Екскурсія в монастир Арденіца. Він був збудований у 1281 р. за наказом Візантійського імператора Андріоніка ІІ Палеолога. Монастир знаний й тим, що у 1452 р. тут вінчався Скандерберг – національний герой Албанії.

Повернення у готель. Ночівля.

Шостий день   Берат – Поградець

Сніданок у готелі. Виселення з готелю. Виїзд.

Переїзд в м. Берат. Оглядова екскурсія містом з відвідуванням фортеці та музею Онуфрі. Берат - «2400-літнє місто-музей». У фортеці міста можна побачити візантійські церкви з унікальними настінними розписами та цінними іконами. У соборі Діви Марії розташований Національний Іконографічний музей, в якому зібрана колекція робіт відомого іконописця Онуфрі. Підйом на гору, де розташована церква св. Михайла. Поруч з нею збереглася печера, в якій молилися перші християни у I-II ст. н. е.

Переїзд в м. Поградець.  Поселення у готель. Ночівля.

Сьомий  день   Охрид


Сніданок у готелі. Виселення з готелю. Виїзд.

Переїзд у Македонію. Проходження албансько-макдонського кордону. Відвідування монастиря св. Наума, що був заснований самим святим у IX ст. В церкві при монастирі знаходиться могила св. Наума.

Переїзд у м. Охрид, або, як його ще називають, «Балканський Єрусалим». Відвідування церкви св. Софії, де збереглися фрески 11 ст., храму св. Климента, церкви Богородиці Перівлептос та церкви св. Пантелеймона.

Нічний переїзд до Румунії через територію Сербії. Проходження македонсько-сербського та сербсько-румунського кордонів.

Восьмий  день   Тімішоара

Приїзд у м. Тімішоара. Оглядова екскурсія: храм Трьох Святителів, в якому зберігаються мощі св. Йосипа; Іонівський жіночий монастир; православний Кафедральний собор; Римо-католицький Кафедральний собор; Оперна площа, Замок Хунадів; Старий Бастіон.

Виїзд до України. Проходження румунсько-українського кордону. Переїзд у м. Мукачеве. Поселення у готель. Ночівля.

Дев'ятий  день  Мукачеве  

Виселення з готелю. Від'їзд додому. Факультативно - оглядова екскурсія містом або до термальних джерел (Берегово або Косино).

 

Орієнтовна вартість подорожі - 295 EU

 


У ЗАЗНАЧЕНУ ВАРТІСТЬ ВХОДИТЬ

       проїзд комфортабельним автобусом по маршруту;

•       проживання в готелях 3*- 4* зі сніданками;

•       екскурсійне обслуговування згідно програми;

·           медичне страхування (100 грн особам до 60 р);

·           супровід керівника групи та священика.

ВАРТІСТЬ НЕ ВКЛЮЧАЄ

·           платні входи, трансфер від г. Лач до монастиря св. Антонія, чайові гідові – загалом 25 EU;

·           відкриття Румунської візи, що не потребує доплат за послуги Візового центру чи надання біометричних даних (40 $);

·           будь-які інші особисті витрати.

 

 

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ВІДКРИТТЯ РУМУНСЬКОЇ ВІЗИ

·           оригінал закордонного паспорту, дійсний щонайменше 3 місяці після запланованої дати повернення;

·           ксерокопія закордонного паспорту (1 сторінка та всі сторінки з відмітками)

·           ксерокопія українського паспорту (1,2 та 11 сторінки);

·           2 фотокартки розміром 3 Х 4, зроблені нещодавно;

·           довідка з місця роботи/навчання;

·           довідка про доходи за останнє півріччя.


За довідками звертатись до Свято-Покровської парафії

08154, Київська область, Києво-Святошинський район,
м. Боярка, вул. Білогородська, 11Б

Тел.:     (045 98) 47 671, (044) 406 35 90, (098) 414 19 19.

Е-maill:                hram-pokrova@ukr.пеt                              Сайт:  www.hram-pokrova.kiev.ua