Три колективи, дві країни- одна коляда! В Успенській церкві м. Львова проведено величну коляду.


15 січня 2018 р в Успенській ставропігійній церкві УАПЦ м. Львова було проведено святковий концерт коляд. Цього дня свої різдвяні піснеспіви дарували Львівський муніципальний хор «Гомін», хор «СТАВРОС» Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного та гості із Литви хор «Друскі Нінкай».

Повертаючись із IX Міжнародного фестивалю «Коляда на Мазлях» гості із Прибалтики завітали до історичного храму, довкола якого завжди вирувало культурне життя українців Галичини.

У своєму вітальному слові настоятель Успенської церкви м. Львова митр. прот. Ігор Бурмило привітав колективи та нагадав спільні віхи історії України і Литви, значення збереженого архіву та колосальний вплив цього фактору на самоствердження Незалежності України. Також священик нагадав присутнім про велику допомогу Україні литовського уряду у міжнародних відносинах.

Між колядами звучали вінчування, які декламували люди різних поколінь.

Виступ литовського хору вразив присутніх високомистецьким виконанням духовної музики, кульмінацією якої був «Щедрик» М. Леоновича.

Із подячним словом до присутніх та колективів звернулися о. Ігор Бурмило та співорганізатор та ведучий коляди о.-диякон Юрій Федів.

На згадку про коляду в Успенській церкві м. Львова духовенство подарувало гостям з Литви Ікону Божої Матері та книгу «Феномен Львова» з описом усіх храмів у нашому місті.

Спільною колядою «Добрий вечір тобі, пане господарю» завершилася коляда, яка зібрала сотні парафіян і гостей древнього Успенського храму, колиски духовності і української культури.