УАПЦ провела Всеукраїнську молитву у підніжжі кафедрального собору св. Андрія УАПЦ в м. Києві


24 липня 2018 року у рамках відзначення 1030-річчя Хрещення Руси-України, Блаженніший Макарій Митрополит Київський і всієї України Предстоятель УАПЦ очолив  у м. Києві св. Літургію у підніжжі Кафедрального Собору святого Апостола Андрія Первозванного Української Автокефальної Православної Церкви, який уже декілька років закритий владою для проведення ремонтних робіт.

    На святкування до Києва з’їхалися єпископат, духовенство та вірні Української Автокефальної Православної Церкви з усіх куточків України, адже в цей день УАПЦ в столиці вшановувала пам'ять першого Патріярха УАПЦ Святійшого Мстислава (Скрипника). У спільній молитві просили у Бога за мир на Україні, за українських воїнів та усіх тих, хто оберігає цілісність нашої Держави.

    Також Предстоятель УАПЦ підніс молитви за весь український народ, за Вселенського Патріарха Варфоломія, Священний Синод та за надання Томосу про автокефалію.

На запричасному до вірних, яких зібралося понад 6,5 тисяч із словом про Патріярха Мстислава звернувся митр. прот. Ігор Бурмило, настоятель Успенської Ставропігійної церкви УАПЦ м. Львова, один із організаторів першого приїзду Владики до Львова у 1990 році. 

Також звернувся до присутніх і Митрополит Андрій Абрамчук, який мав нагоду найближче із єпископату УАПЦ спілкуватися із Патріярхом Мстиславом.

    По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Макарій очолив заупокійну молитву біля пам’ятної дошки Першому Патріарху України Мстиславу (Скрипнику) після чого присутні хресною ходою пройшли до пам’ятника рівноапостольної княгині Ольги та рівноапостольного князя Володимира, де були звершенні молебні.

    На Володимирській гірці біля пам’ятника святого Володимира відбулась урочиста академія приурочена до цих величних пам’ятних дат. Під час заходу з доповіддю до присутніх виступив Правлячий Архієрей Тернопільської єпархії Преосвященнійший єпископ Тихон.

    Присутні також мали можливість послухати виконання духовних творів у виконанні церковних хорів із Тернопільщини та м. Івано-Франківська. Читану духовну поезію прочитали наймолодші парафіяни Андріївського собору УАПЦ м. Києва.

Також присутніх привітав Голова партії УКРОП, народний депутат України п. Тарас Батенко.

    По завершенні Предстоятель УАПЦ висловив слова подяки усім, які взяли участь у спільній молитві та організаторам святкування.