Блаженніший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України відвідав Успенську парафію м. Львова


10 квітня Блаженніший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України, Глава Православної Церкви України із першим архіпастирським візитом відвідав Львівщину.

На запрошення Митрополита Львівського Високопреосвященішого Макарія та духовенства Успенської парафії м. Львова Митрополит Епіфаній відвідав історичний храм, у якому молилися Митрополит Петро Могила, Святійші Патріярхи Мстислав та Димитрій.

На подвір'ї Блаженнішого Епіфанія вітали наймолодші парафіяни Успенської громади- Емілія Федів, Юстина Вальчак та Антоній Когут. 

Із вітальним словом до Глави Православної церкви у храмі звернувся митр. прот. Ігор Бурмило - один із перших священиків ІІІ відродження УАПЦ 1989 р. Настоятель Успенського храму окреслив важливість парафії у розвитку і становлення Православ'я у Галичині, зокрема у становленні Помісної Церкви України, адже саме в цій святині була відслужена перша Патріярша св. Літургія Патріярхом Мстиславом.

Молитву перед Скітською Іконою Божої Матері була очолена Його Блаженством у співслужінні Митрополита Львівського Макарія, Митрополита Львівсько-Сокальського Димитрія та сотні священослужителів.

"Ми вже заклали фундамент для майбутнього єднання всіх православних християн України в єдиній незалежній Помісній Православній Церкві навколо престолу Київського. Але, у нас всіх попереду багато спільної роботи задля того, аби й інші православні українці зрозуміли це і доєдналися до нашої Церкви. Наші двері, наші обійми і серця відкриті для всіх ієрархів, духовенства і вірян України, які до цього часу вагаються і не доєдналися до єдиної Помісної Православної Церкви", - зазначив Митрополит.

За словами Предстоятеля, Бог дарував українцям Свободу - суверенну державу і незалежну Православну Церкву, яка має стати духовною основою для розбудови потужної, європейської України. "Ми повинні з вами зробити все для того, щоб Україна і надалі розвивалася, зміцнювала свою незалежність та ідеали, за які ми стояли на Майдані під час Революції Гідності", - наголосив Блаженнійший.

Своєю чергою, митрополит Львівський Макарій додав, що результатом об'єднавчих процесів у Церкві обов'язково стане об'єднання всіх українців. "Ми на сьогодні маємо шанси ще більше згуртуватися, адже до нас прийдуть ще ті, хто нині перебуває в Російській Церкві", - зазначив митрополит.